Vznikne nová firma se zaměřením na ochranu rostlin a osiva

V červnu letošního roku dojde k osamostatní společnosti Corteva Agriscience, která je v současné době zemědělskou divizí DowDuPont. Nově vzniklá firma se poté stane samostatnou veřejně obchodovanou společností.

Nová společnost zkombinuje zděděné aktivity firem DuPont Pioneer, DuPont Crop Protection a Dow AgroSciences. Minulý týden o tom na semináři Ziskové pěstování obilnin v Kladně informoval Jean-Philipe Riffat, regionální ředitel společnosti Corteva Agriscience pro střední Evropu. Dodal, že společnost působí ve více než 130 zemích, má přes 20 000 specialistů, zhruba 100 výrobních zařízení a 140 zařízení pro vědu a výzkum. Má k dispozici přes 65 účinných látek přípravků na ochranu rostlin a osiva více než deseti plodin. V roce 2017 měla Corteva Agriscience čistý obrat 14,3 mld. dolarů a provozní EBITDA (Earnings before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization – zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) dosáhl 2,6 mld. dolarů. Řadí se tak mezi největší společnosti v sektoru produkce a prodeje přípravků na ochranu rostlin a osiv. Oblast Evropy, Středního východu a Afriky se na celkovém obratu společnosti podílí 20 %, stejně tak Jižní Amerika. Severní Amerika má 50% podíl a Asijsko-pacifický region desetiprocentní. Jean-Philipe Riffat konstatoval, že společnost se do budoucna zaměří na čtyři nejdůležitější oblasti. Jedná se o ochranu rostlin a řešení pro hospodaření s dusíkem, technologie pro klíčovost osiv a moření, dále také přírodní produkty a biopreparáty a digitální řešení.
Součástí procesu je i vznik české divize. „Námi zděděné společnosti již mají nastaveny pevné vztahy s českými zemědělci. A nyní se chystáme udělat obrat v jednu společnost s jedinou kulturou a jediným cílem – a tím jsou naši zákazníci. Poskytujeme zemědělcům potřebnou kombinaci osiv a řešení v ochraně plodin, aby maximalizovali výnos a zvýšili zisk, a zároveň posilujeme vztahy se zákazníky a zajišťujeme bohatou zásobu potravin pro rostoucí populaci,“ uvedl Ing. Petr Portych, country leader pro Českou republiku, Slovensko společnosti Corteva Agriscience. Informoval také o aktuálním portfoliu přípravků na ochranu rostlin a novinkách v této oblasti.*

Další podrobnosti přineseme v některém z následujících čísel týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *