Vznik nové společnosti je již definitivní

Již dříve oznámené odštěpení od koncernu DowDuPont dokončila k letošnímu prvnímu červnu společnost Corteva Agriscience. V zemědělském sektoru profiluje jako poskytovatel nabídky osiv a přípravků pro ochranu plodin.

Společnost Corteva Agriscience o tom informovala v tiskové zprávě. Dodává, že rozdělení kmenových akcií Cortevy bylo dokončeno 1. června 2019. Každý akcionář koncernu DowDuPont získal namísto tří akcií tohoto koncernu držených k datu 24. května 2019, kdy bylo ukončeno obchodování, jednu kmenovou akcii Cortevy. Zároveň akcionáři obdrží ještě hotovostní výplatu za zlomkové akcie Cortevy. Kmenové akcie nové společnosti se na newyorské burze cenných papírů (NYSE) začnou obchodovat pod označením CTVA.
Jim Collins, generální ředitel společnosti Corteva Agriscience, uvedl, že společnost je světovým lídrem v oblasti nabídky osiv a produktů určených pro ochranu plodin. „Naše hodnota se už teď pohybuje kolem 100 miliard amerických dolarů a jsme přesvědčeni, že hodnota akcií bude nadále růst. Spoléháme přitom na špičkové inovační programy a zejména nejrozsáhlejší distribuční síť, která nám umožňuje snadný a velmi úzký kontakt se zákazníky. V neposlední řadě spoléháme na našich více než 21 000 zaměstnanců, kteří jsou odhodláni pomoci nám dosáhnout vytyčených cílů – tedy zlepšit kvalitu života nejen producentům v zemědělství, ale také koncovým spotřebitelům, a zajistit udržitelnost a rozvoj pro nadcházející generace,“ uvedl konkrétně.
Corteva Agriscience dále uvádí, že působí ve více než 140 zemích a její čistý obrat v roce 2018 dosáhl 14 miliard amerických dolarů. Společnost má přes 150 výzkumných a vývojových zařízení a produkuje přes 65 účinných látek.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *