Výzkumný ústav rostlinné výroby má nového ředitele

Vedení Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i., (VÚRV) se k 1. únoru ujme Mikuláš Madaras. Do funkce ředitele ho na návrh rady ústavu jmenoval ministr zemědělství Miroslav Toman. Informuje o tom tisková zpráva Ministerstva zemědělství.

„Mým hlavním zájmem je, aby ústav vedl odborník. Proto jsem na návrh rady jmenoval pana Madarase, který má bohaté pracovní zkušenosti z oboru i přímo z výzkumného ústavu. Věřím, že ve vedení instituce dosáhne úspěchu,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

Nový ředitel VÚRV Mikuláš Madaras vystudoval Univerzitu Komenského v Bratislavě, Fakultu přírodních věd a v roce 1999 začal pracovat ve Výskumném ústavu pôdoznalectva a ochrany pôdy na Slovensku. Od roku 2008 pracuje ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby, v. v. i., kde mimo jiné působil na pozici náměstka ředitele pro vědu a výzkum.

Pro výběrové řízení na pozici ředitele výzkumného ústavu byla sestavena komise složena ze zástupců Ministerstva zemědělství, dozorčí rady a rady VÚRV. Komise ze šesti uchazečů vybrala nového ředitele na základě odborných a manažerských schopností a na základě jím navržené koncepce rozvoje instituce, jejíž příprava a prezentace byla součástí výběrového řízení.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *