Výstava Naše pole již za námi

Jedenáctému ročníku dvoudenní výstavy Naše pole, která včera skončila, počasí příliš nepřálo. První kapky spadly v úterý krátce po zahájení a déšť vydržel s mírnými přestávkami až do pozdního odpoledne.

Druhý den se nicméně počasí umoudřilo a modré nebe vydrželo až do odpoledních hodin. I přes nepříznivé počasí se na akci dostavilo podle současného odhadu kolem 3000 návštěvníků. Termín výstavy je vybrán na základě dlouhodobého pozorování tak, aby pravděpodobnost srážek byla co nejmenší.

Kromě odborných přednášek, předvádění techniky a trhu s regionálními potravinami čekalo na návštěvníky téměř pět stovek parcelek, na kterých zúčastněné firmy předváděly odrůdy, fungicidní, herbicidní či insekticidní ochranu, nebo hnojení.

Akce se zúčastnilo 58 vystavovatelů, kteří ukázali například 201 odrůd ozimých a jarních obilnin nebo 57 odrůd ozimé řepky. Zasety byly například i trávy, ozimá vikev a ozimý hrách, hořčice sareptská, světlice barvířská, krmný sléz, jarní řepka, mák, len, kukuřice a další plodiny.

Dalším lákadlem bylo 72 variant ochrany plodin v ozimé pšenici, jarním ječmeni a kukuřici a 22 parcel týkající se výživy v ozimé pšenici, jarním ječmeni, ozimé řepce a cukrovce. Zajímavostí bylo také 16 parcel nanotechnologie.

V závěru akce byla také vylosována hlavní cena, a to terénní čtyřkolka. Získal ji Jan Chlubný, farma Krátká Ves.

O rozsahu akce si lze nejsnáze udělat představu z přiloženého videa, které bylo pořízeno před jejím zahájením.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *