Výnosy dělají přátele už deset let

Loni se i podle výsledků Svazu pěstitelů a zpracovatelů olejnin potvrdily vysoké výnosy a plasticita v praxi již velmi rozšířených hybridů ozimé řepky Sherpa, Rohan a Inspiration. Stávající sortiment třetí generace hybridů Rapool letos rozšířily i dvě novinky – hybridy Marathon a Mercedes, takže pěstitelé mají z čeho vybírat pro zásev na podzim 2014.

Na pozemcích Rostěnice a. s. a ZEMO s. r. o., Bohaté Málkovice, proběhl celostátní polní den s bohatým sortimentem odrůd obilnin a řepky. Zájemci si tak mohli prohlédnou rozličné hybridy a rozhodnout se pro správný výběr odrůd k zásevu na svá pole pro příští rok. Společnost Rapool slaví v tomto roce desáté výročí svého vzniku.

Výnosem semen na průměr liniových odrůd v pokusech pro Seznam doporučených odrůd 2011 až 2013 se Marathon stal nejvýnosnějším hybridem tohoto sortimentu. Zaujme kombinací velmi vysokého výnosu semen a krátkého typu rostliny 138 cm. Novinka Mercedes má velmi rychlý počáteční vývoj na podzim a je schopna poskytnout vysoký výnos i v tvrdých podmínkách pěstování.

„Mimořádné úspěchy českých farmářů ve sklizňovém roce 2013 s odrůdami pšenice Tobak, Patras, Genius, HolandH a HyberyH nebo Tutus, Wendy či Sylva nás velmi těší a utvrzují v tom, že české praxi nabízíme opravdu to nejlepší. Naši šlechtitelé každoročně investují obrovské prostředky do šlechtění a především do testování nových odrůd, abychom vám mohli i v budoucnu nabídnout další špičkové odrůdy,“ prozradil Ing. Luděk Novotný ze SAATEN-UNION CZ s. r. o.

V roce 2013 se podařilo společnosti SAATEN-UNION CZ zaregistrovat a uvést na český trh mnoho mimořádných novinek. Nově obdržely v České republice registraci odrůdy pšenice ozimé: Athlon (E), Tobak (B), Patras (A), Brokat (A) a Lavantus (A). Z odrůd ozimého ječmene byl registrován šestiřadý Travira, mimochodem jediný ječmen se 100% rezistencí proti virové zakrslosti ječmene. V roce 2014 byla registrována ozimá pšenice Rumor (A) a očekává se registrace ozimé pšenice Genius (E), registrována již byla odrůda hybridního žita SU Stakatto a očekává se ještě registrace SU SantiniH.

 Více informací naleznete v týdeníku Zemědělec.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *