Výjimečný hybrid pro výjimečný výnos

V celé naší republice se agronomové i přes všechny nesnáze, které nám přinesl poslední rok, snaží vypěstovat kvalitní a vysokou úrodu. Společnost AGROFINAL, spol. s r. o., se jim snaží pomoci garantovanými dodávkami osiv i v době, kdy je celoevropský nedostatek osiva. Z tohoto důvodu Vám představujeme vysoce kvalitní hybrid kukuřice ES Joker, který je v současné době špičkou ve šlechtění společnosti EURALIS Semences.

Společnost Agrofinal již netřeba dlouze představovat. Mezi zemědělci je dobře známá svou širokou nabídkou moderních odrůd kukuřice, slunečnice, ozimé a jarní řepky, čiroku a sóji. V sortimentu jsou k dispozici hybridy kukuřice na zrno i siláž s raností FAO od 200 do 410, které obstojí v různorodých pěstitelských podmínkách Čech i Moravy.

Výborné ozrnění palice i ve špičce

ES Joker – nejlepší hybrid pro nejlepší pěstitele

Univerzální, dvouliniový hybrid ES Joker s číslem ranosti FAO 250 na siláž a 240 na zrno vyniká především vysokým výnosem a vynikající stravitelností silážní hmoty. Hybrid je vysoký se vzpřímenými listy, rostliny jsou bohatě olistěné s vysokým nasazením palic, typ zrna tvrdý až mezityp. Počet řad zrn je středně vysoký. Na poli podává vysoký výkon ve spojitosti s vysokou stravitelností (ELOS i IVDOM) a vysokým obsahem škrobu. Tyto vlastnosti ho řadí k absolutní špičce mezi kukuřičnými hybridy na siláž.

Registrace hybridu ES Joker proběhla v roce 2018 v Německu a v roce 2019 v Polsku. V České republice byl ES Joker zaregistrován v roce 2020, a to především díky vynikajícím vlastnostem. Zkoušení v našich pěstitelských podmínkách ho zařadilo k materiálům s nejvyšším výnosem a vysokou stabilitou výnosu siláže v různých podmínkách pěstování. Plasticita, adaptabilita, vysoká odolnost vůči suchu a rychlý počáteční vývoj rostlin s jejich následným dobrým zdravotním stavem, to vše jsou vlastnosti, které ocení každý pěstitel. Stay green efekt je pomyslnou třešničkou na dortu ve výčtu jeho vynikajících vlastností. Kvalitní siláž přináší užitek chovatelům skotu. Pro svou vysokou hektarovou výtěžnost se ES Joker výborně uplatňuje také v bioplynových stanicích, a to zejména u pěstitelů v obilnářské a řepřské výrobní oblasti. Jeho univerzálnost umožňuje také ekonomické využití při pěstování na zrno, které je velmi kvalitní.

Rozšíření nabídky

Vysoký zájem mnoha zemědělců o jeho pěstování nás donutil k rozšíření nabídky, pro novou pěstitelskou sezónu nabízíme osivo ES Joker ve větším množství. I tak je však pravděpodobné, že enormní zájem způsobí rychlé ubývání skladových zásob. A to i proto, že je ES Joker nabízen za zvýhodněných podmínek. Proto neváhejte a rozhodněte se pro ES Joker včas!

Výsledky poloprovozních pokusů – výnos na siláž

Pokusné místo Okres Rok Výnos ES Joker
CSH

(t/ha)

na průměr pokusu (%)
Kralovická zemědělská a. s. PS 2020 26,28 104
TAGROS a. s., Troubelice OL 2020 21,49 104
Kralovická zemědělská a. s. PS 2019 24,36 109
AGRONA RPETY s. r. o. BE 2019 19,85 111
ZS Dublovice a. s. PB 2019 25,43 106
ZERAS a. s, Radostína nad Oslavou ZR 2019 26,29 110
ZDV Štichovice PS 2018 17,93 127
Příkosická zemědělská a. s. RO 2018 17,25 117

Ing. Kristýna Kysilková

AGROFINAL spol. s r. o.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *