Ve Staňkově představili odrůdy

Především přehlídce odrůd obilnin byl věnován polní den, který uspořádala společnost B O R, s. r. o., minulý pátek ve Staňkově. Celkem devět společností představilo třicet tři odrůd ozimé pšenice, dále si mohli návštěvníci prohlédnout šest odrůd ozimého ječmene a jedenáct odrůd jarní pšenice.

Sortiment společnosti BOR představila její zástupkyně Ing. Anna Poubová. Zdůraznila především trojici odrůd ozimé pšenice Bernstein (pekařská kvalita E), Pankratz (A) a Gordian (B). Bernstein je polopozdní až pozdní odrůda, u které společnost BOR zdůrazňuje vynikající kvalitu zrna, zdravotní stav a vhodnost pro všechny oblasti pěstování a také pro pozdní termíny setí. Významná je odolnost vůči poléhání.
Pankratz je podle Ing. Poubové polopozdní až pozdní odrůda pro vysoké výnosy kvalitního zrna, letos zařazená do seznamu doporučených odrůd. Má nižší rostliny s velmi dobrou odolností proti poléhání, je zimovzdorná a disponuje stabilní pekařskou kvalitou. Má také vyrovnaný zdravotní stav. Velmi dobře reaguje na vyšší intenzitu pěstování, uvedla Ing. Poubová.
Gordian je polopozdní odrůda, která je díky nadprůměrnému zdravotnímu stavu vhodná i pro extenzivní pěstování. Poskytuje vysoké výnosy ve všech lokalitách, je plastická, odolná vůči poléhání a bez problémů přezimuje. Je vhodná i pro pozdní setí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *