Univerzita adoptovala hrob prvního rektora

Mendelova univerzita v Brně (MENDELU) adoptovala hrob svého prvního rektora Františka Bubáka, uvedl to tiskový mluvčí Mendelovy univerzity v Brně Filip Vrána. Smluvně se univerzita zavázala, že se o hrob, který byl dlouhodobě v adopci, bude starat minimálně deset let. Profesor František Bubák byl mezinárodně uznávaných mykologem. Ve funkci rektora někdejší Vysoké školy zemědělské v Brně působil od jejího založení do roku 1920, zemřel o pět let později v Praze. Hrob má na Vinohradském hřbitově.

„Nesmírně mě těší, že Mendelova univerzita v Brně je jedním z dalších adopčních nájemců, díky nimž se podařilo zachránit další z více než 360  doposud do projektu zařazených hrobů. Od roku 2013, kdy Projekt adopce významných hrobů vznikl, se tímto způsobem podařilo zachránit a následně opravit náhrobky více než 200 osobností našeho života,“ uvedla Oldřiška Dvořáčková, tisková mluvčí Správy pražských hřbitovů a koordinátorka Projektu adopce významných hrobů.

Mendelova univerzita v Brně slaví v letošním roce sto let od svého založení. „V rámci tohoto významného výročí jsme hledali potomky našeho prvního rektora. Obrátili jsme se mimo jiné na rodnou obec, kterou je Rovensko pod Troskami a také na správu pražských hřbitovů ve snaze potomky prvního rektora kontaktovat. Když jsme zjistili, že nikdo z příbuzných o hrob profesora Bubáka nepečuje a je volný k adopci, bylo už rozhodnutí jednoduché,“ uvedl tiskový mluvčí Mendelovy univerzity v Brně.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *