Také letos s novinkami na trh

Ani letošní tradiční konference společnosti Bayer nebyla ochuzena o prezentaci některých novinek v nabídce pro rok 2021. Větší pozornost byla věnována přípravku Fabulis OD. Jedná se o nový regulátor růstu obilnin. V insekticidním systému D-Act pak byly představeny dva nové insekticidy – Decis Forte a Yoroi. Tím ovšem výčet novinek v portfoliu společnosti Bayer zdaleka nekončí.

Dne 12. ledna uspořádala společnost Bayer patnáctý ročník konference Bayer ExpertForum. Jak zaznělo v úvodu, tato tradiční akce měla v letošním roce nový formát. S ohledem na nákazovou situaci v ČR a celé Evropě byly jednotlivé přednášky prezentovány online formou na TV Zemědělec.

Ing. Josef Drahorád, obchodní manažer pořádající společnosti, připomněl, že divize CropSciences společnosti Bayer se podílí největší měrou na jejím celkovém obratu. V současné době zaměstnává více než 33 tisíc lidí a z toho téměř osm tisíc se podílí na výzkumu a vývoji. „Každoročně investujeme v rámci divize 2,3 miliardy eur do výzkumu a vývoje nových technologií a inovací,“ upozornil Ing. Drahorád s tím, že se jedná o vůbec největší částku v porovnání s dalšími společnostmi působící na trhu. Výsledky této strategie byly prezentovány i v rámci popisované online konference.

Společnost Bayer nabízí českým zemědělcům v letošním roce nový regulátor růstu s označením Fabulis OD určený do porostů obilnin.

V nabídce přípravků proti hmyzím škůdcům jsou novými insekticidy Decis Forte a také přípravek Yoroi. Kombinace těchto přípravků je využívána v insekticidním systému D-Act. Ten poskytuje účinnou ochranu ozimé řepky, ale i dalších významných plodin.

Pěstitelům cukrovky je určený Betanal Tandem, který nahrazuje dva předešlé herbicidy se stejným názvem.

Pro podzimní ošetření obilnin proti plevelným rostlinám budou mít zemědělci k dispozici přípravek Cadou.

V nabídce najdeme také dva pomocné přípravky pro moření, konkrétně Peridiam Quality 316 a Peridiam Active 110.

„Čím dál více se začínáme věnovat také oblasti ekologického zemědělství. Pro tento směr rostlinné produkce nabízíme nový insekticidní přípravek Flipper a nový fungicid Sonata,“ doplnil Ing. Drahorád.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *