Sveřepů se nezalekne

Společnost Sumi Agro Czech s. r. o. představila v rámci zemědělské výstavy Naše pole několik novinek. Mezi nimi herbicid do pšenice Apyros a pomocný rostlinný přípravek Kaishi, založený na aminokyselinách rostlinného původu, které jsou získávány šetrnou metodou enzymatické hydrolýzy.

Nejvýznamnější novinkou je podle Ing. Dušana Sema, regionálního zástupce firmy Sumi Agro Czech, selektivní postemergentní herbicid Apyros (sulfosulfuron 750 g/kg). Určený je pro ošetření ozimé i jarní pšenice proti chundelce metlici, pýru plazivému a dalším trávovitým plevelům, některým problematickým dvouděložným plevelům, ale také sveřepům. „Ochrana proti sveřepům je stále problematičtější. Ve speciálním pokusu s účinností herbicidů na sveřepy realizovaném v Kroměříži obstál Apyros velmi dobře,“ informoval o ověřené účinnosti novinky Ing. Sem. Přípravek lze aplikovat jedenkrát za sezónu v jarním období do BBCH 30.

Druhou novinkou, kterou firma prezentovala v rámci Našeho pole, je biologický stimulátor Kaishi, postaven na bázi aminokyselin. Přípravek slouží k překonání následků stresových a nepříznivých období, stimuluje také vývoj rostlin. Aplikace je podle Ing. Sema vhodná po období nepříznivých podmínek způsobených suchem, mrazem, škodlivými organismy, ale také například po fytotoxickém působení pesticidů. Počet aplikací není v sezóně omezen, intervaly mezi jednotlivými ošetřeními by měly být 10 až 15 dní. Kaishi je registrován do širokého spektra plodin, ocenit by jej podle regionálního zástupce mohli například pěstitelé řepky. Pro ně firma také speciálně připravila nový balíček produktů Mospilan 20 SP (2 kg) a Kaishi (40 l) určený pro aplikaci v době nalévání zrn – Mospilan cíleně proti bejlomorce kapustové, Kaishi na podporu rostlin v období, kdy vydávají energii na tvorbu hmoty a zároveň ukládají zásobní látky do semen. Tento rostlinný stimulátoru, který je registrován jako pomocná rostlinná látka v registru hnojiv, nepodléhá potřebě evidence jako klasický pesticid, doplnil Ing. Sem.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *