Archiv pro štítek: obilniny

Filtr

Aplikujte herbicidy na podzim

Regulace plevelů je nezbytnou součástí pěstební technologie obilnin. Včasná regulace již v podzimním období přináší pěstiteli řadu výhod – je vhodnější, efektivnější a ekonomicky přínosnější než jarní herbicidní zásah. V letech, kdy zima není příliš chladná, mohou plevele vegetovat prakticky po celé zimní období. Proto je podzimní regulace plevelů ještě...

Kategorie: Komerční prezentace, Ochrana rostlin, Plevele

S pečivým přístupem k odrůdám

Společnost VP Agro, spol. s r. o., prezentovala v rámci zemědělské výstavy Naše pole v Nabočanech ucelený sortimentu obilnin a řepky. V letošním roce představili celou řadu novinek, které vhodně doplňují stávající odrůdy a do budoucna by mohly některé starší materiály nahradit.

Kategorie: Naše pole, Odrůdy

Aktuální zdravotní stav obilnin a řepky

Na většině ploch pěstovaných ozimých obilnin lze podle Rostlinolékařského portálu zaznamenat počínající problémy s chorobami a škůdci. Na pšenici se mohou lokálně objevovat silnější příznaky septoriové skvrnitosti. V ozimém ječmeni byly detekovány v posledních dvou týdnech silná napadení listovými skvrnitostmi a rzí ječnou. Silně a středně napadené porosty se objevují...

Kategorie: Ochrana rostlin

Polní den ve virtuálním pojetí

Unikátně k polnímu dni v současné epidemiologické situaci přistoupila společnost Bayer Crop Science. Na pokusných políčkách v Libčanech u Hradce Králové zprostředkovala detailní pohled na hybridy řepky Dekalb prostřednictvím kamery v on-line přenosu TV Zemědělec. Informace posluchači načerpali také k ochraně této olejniny i ochraně obilnin a kukuřice.

Kategorie: Ochrana rostlin, Odrůdy

V obilninách se začínají vyskytovat choroby i škůdci

Aktuální informace Rostlinolékařského portálu Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského shrnují výskyt chorob a škůdců v obilninách. Z důvodu chladného a relativně vlhkého průběhu jara se v porostech obilnin začínají objevovat listové choroby nad prahem škodlivosti a první poškození kohoutky, která byla detekována na jihu Moravy.

Kategorie: Ochrana rostlin

Za úspěchem stojí šlechtění

Online konference firem Rapool CZ s. r. o. a Saaten-Union CZ s. r. o. se zaměřily na nosné odrůdy nadcházející sezóny, ale také novinky v portfoliu ozimé řepky, obilnin a meziplodin. Konference probíhala prostřednictvím TV Zemědělec.

Kategorie: Odrůdy