Silný partner s rozumnými řešeními

Na český zemědělský trh vstupuje nová distribuční firma – RWA Czechia, s. r. o. Je členem rakouské skupiny Raiffeisen, která dlouhodobě rozvíjí své aktivity v krajinách střední a východní Evropy. U nás je známá z bankového sektoru. Naším hlavním zájmem je distribuce důležitých vstupů do zemědělské výroby a obchod s komoditami. Zemědělci tím získávají možnost spolupracovat se seriózním a silným partnerem, který má zájem být pevnou součástí zemědělské výroby.

Zemědělství u nás má celou řadu specifik – od hospodaření na větších výměrách po narůstající význam soukromě hospodařících rolníků. Významným faktorem z pohledu výroby je sofistikovanost, odbornost a rostoucí zájem o progresivní řešení.

Kukuřice pro všechny účely

Kukuřice se v našich podmínkách pěstuje na všechny účely – jako krmivo pro produkci zejména mléka, palivo do bioplynových stanic, ale také komodita na prodej. Každé využití má svoje nároky nejenom na vyprodukované množství, ale i s ohledem na kvalitu a hygienickou nezávadnost (přítomnost mykotoxinů).

Snahou společnosti RWA je složení ucelené nabídky hybridů kukuřice, které pocházejí od popředních šlechtitelských firem. Z pohledu ranosti, užitku a pěstitelských podmínek nabízíme vše, co pěstitel potřebuje. Typické, výkonné zrnové hybridy s vysokými výnosy a dobrou ekonomikou pěstování v každém roce, ale i silážní hybridy pro dostatek krmiva vysoké nutriční hodnoty pro produkci mléka.

Ucelená nabídka hybridů

Věnovat pár řádků aktuální nabídce hybridů kukuřice znamená zdůraznit naše zaměření na výkonnou genetiku, která je postavená na stabilitě ve všech podmínkách. ES Ardent (FAO 190) a ES Constance (FAO 200) jsou velmi rané, kombinované hybridy určeny pro ranou sklizeň. Velkou výhodou je jejich možný výsev po sklizni obilovin na zeleno. Z pohledu požadavků praxe velmi zajímavým hybridem je MAS 16B (FAO 240). Jedná se zejména o silážní hybrid, který je charakterizovaný vyrovnanou výkonností i v horších ročnících. Vyprodukovaná silážní hmota má výborné výživové parametry z pohledu příznivé kombinace obsahu škrobu a kvalitní stravitelné vlákniny. Praktickou výhodou je i schopnost podržet větší sklizňové okno, i v méně příznivém podzimu optimální sušinou 32–35 % prochází pozvolněji. A to s dosažením zralosti zrna. Silážním hybridem s vysokými výnosy a dobrou plasticitou je Monster (FAO 260). Šlechtitelský důraz je kladený na produkci suché hmoty z hektaru, co vyjadřuje již svým názvem.

Zrnová nabídka je přehledná a je složena ze tří hybridů, které disponují hlavními vlastnostmi, které úspěšné hybridy mají – vysoký výnos, nejnižší sklizňové vlhkosti, tolerance zejména sucha a stabilita i v horším ročníku. První možností výběru je ES Asteroid (FAO 280). Se zubovitým typem zrna má všechny předpoklady pro dobré uplatnění, výnos je doplněný nízkými sklizňovými vlhkostmi i v méně příznivém a vlhkém podzimu. Do teplejších podmínek ŘVO a KVO nabízíme hybrid Glumanda (FAO 310). Dobře snáší nepříznivé období v průběhu vegetace, z pěstitelských podmínek dostane maximum a velmi rychle uvolňuje vodu ze zrna. Pro lepší rozložení sklizně nabízíme novinku Majorque (FAO 330).

Kromě nabídky exkluzivních odrůd a hybridů zajišťujeme celou řadu produktů od jiných firem. K našim zemědělcům se tak dostává unikátní nabídka hybridů s výbornými předpoklady uspět v náročných výrobních a uživatelských podmínkách.*

Ing. Robert Lenárt

RWA Czechia, s. r. o.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *