Prodeje pesticidů v Německu klesly

V roce 2019 v Německu opět poklesl prodej přípravků na ochranu rostlin. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou v Berlíně představila spolková ministryně pro výživu a zemědělství Julia Klöcknerová spolu s Friedelem Cramerem, prezidentem Spolkového úřadu pro ochranu spotřebitele a bezpečnost potravin. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě.

Množství přípravků na ochranu rostlin prodaných v Německu v porovnání s předchozím rokem kleslo asi o 6,7 %. K tomuto vývoji přispělo suché počasí, uvádí ministerstvo. Zemědělci také připomínají, že došlo k redukci plochy řepky a vzrostla plocha kukuřice. Pokles prodeje je podle ministerstva do značné míry způsoben nižší poptávkou po herbicidech (pokles o 6,5 %) a fungicidech (pokles o 10 %). Za zmínku stojí zejména pokles přípravků na ochranu rostlin s účinnou látkou glyfosát: prodej klesl o 11,3 % v porovnání s předchozím rokem. Ministerstvo konstatuje, to potvrzuje obecný sestupný trend, který byl pozorován u herbicidů obecně a zejména u glyfosátu od roku 2012.

V Německu bylo v minulém roce registrováno 932 účinných látek pod 1762 obchodnímu názvy. Celkem se prodalo 97 948 t přípravků (104 642 v roce 2018), pokud by se odečetly inertní plyny, bylo by to 80 189 t (2018: 89 262 t).*

Další podrobnosti nejdete v některém z následujících čísel týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *