Pro podporu růstu plodin

Nejžádanějším produktem společnosti BioAktiv CZ s. r. o. v oblasti rostlinné výroby je podpůrný rostlinný přípravek PlantAktiv pro rostliny. Zájem je rovněž o vápenaté hnojivo Polcalc, které neobsahuje silice ani lepidla, nebo o rychlou a efektivní úpravu pH postřikové jíchy hnojivem s cíleně nízkým pH – Akti pH.

„PlantAktiv je naším nejprodávanějším přípravkem, ročně ho dodáme až na 150 000 hektarů,“ informoval Ing. Martin Bohuněk, odborný poradce společnosti BioAktiv CZ s. r. o. pro západní Čechy. Pro použití na jeden hektar doporučil rozpustit jeden kilogram přípravku PlantAktiv ve 200 až 400 l vody a následně aplikovat na hektar půdy. „PlantAktiv podporuje rozvoj aerobních bakterií a přirozené půdní procesy, zejména mineralizaci a nitrifikaci.

U jedné z variant pokusů byl k tradičnímu PlantAktivu přidán AktiFer SuperPhos + Cu. „Je to fosforečno-draselné tekuté hnojivo s mědí, které stimuluje vývoj a zlepšuje zdravotní stav, má urychlit start rostliny a hospodaření s vodou v době přísušků. Lze jej aplikovat do pšenice, řepky a je vhodný pro rychlý start ječmene na jaře. Tímto přípravkem lze podle Ing. Bohuňka nahradit první fungicid na černání pat stébel u pšenice.

Doporučil pěstitelům také vyzkoušet AktiFer MICRO, což je vysoce koncentrované mikroelementární suspenzní hnojivo obohacené o síru, hořčík a další významné živiny.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *