Nižší rostliny – vpravo Moddus Flexi, vlevo kontrola

Pro ošetření porostů využijte inovativní High-Tech technologie

V předjarním období nastává pro agronomy čas myslet na nadcházející vegetační sezonu, připravit si a následně začít realizovat plán agrotechnických prací. Nedílnou součástí agrotechniky obilovin by vždy měla být regulace porostu, abychom se v pozdějším období vyhnuli jeho polehnutí a důsledkům ztrát na výnosu a snížení kvality produkce.

Foto 1 – Pevnější kořenový systém, vlevo Moddus Flexi, vpravo kontrola

Regulátor růstu Moddus 250 EC byl na náš trh uveden před mnoha lety. Originální formulace trinexapacu přináší už řadu let zákazníkům jistotu spolehlivé efektivity a současně vysoké míry bezpečnosti pro rostlinu. Nedílnou součástí působení Moddusu je kromě zpevnění báze stébel také podpora rozvoje kořenového systému, čímž zajišťujeme také vyšší odolnost rostlin vůči stresu, ať už se jedná o stres suchem, nebo v důsledku nedostatků v kvalitě půdy či ve výživě.

V roce 2020 jsme uvedli na trh Moddus v nové ME formulaci – Moddus Flexi. Jde o produkt, který, co se týká obsahu účinné látky, je shodný s jeho předchůdcem a kolegou Moddusem EC (obsahuje 250 g účinné látky trinexapac-ethyl na litr produktu). Moddus Flexi se však dodává v nové ME formulaci – mikroemulzi a díky této formulaci je mnohem lépe mísitelný s celou řadou pesticidů, navíc jeho použití v tank-mix kombinacích je pro rostliny mnohem bezpečnější. Samozřejmě nová formulace nabízí záruku lepšího komfortu také při přípravě aplikační kapaliny, a to i v ne úplně ideálních podmínkách (například nižší teplota vody pro přípravu aplikační kapaliny apod.). Nedocenitelnou výhodou Moddusu Flexi je také jeho širší aplikační okno, které umožňuje rozložit si regulaci porostů na širší období a přizpůsobit ji podmínkám počasí aktuální vegetační sezony.

Foto 2 – Zkrácené a zesílené stéblo, vpravo Moddus Flexi, vlevo kontrola

V letošní sezoně nabízíme našim zákazníků skutečně inovativní technologii – Moddus Flexi v balíčku s Elatusem Era, propojení moderní formulace regulátoru růstu se špičkovou úrovní fungicidní ochrany.

Elatus Era obsahuje účinnou látku SolatenolTM, jež je dosud nejsilnější účinnou látkou ze skupiny SDH inhibitorů v kombinaci s kvalitním azolovým partnerem, účinnou látkou prothioconazole.

Foto 3 – Nižší rostliny, vpravo Moddus Flexi, vlevo kontrola

Elatus Era zajišťuje vysokou úroveň ochrany proti širokému spektru chorob, působí preventivně i kurativně, má mimořádně dlouhodobý účinek (až sedm týdnů) a mimo fungicidní ochranu přináší rostlinám také benefity související s optimalizací fyziologických projevů (fotosyntetická aktivita, transpirace), kterou oceníme především v letech, kdy máme problémy s nedostatkem vláhy.

Spojte a využijte naše nejlepší produkty. Pomohou vám ve vaší pěstební technologii s ochranou porostů proti chorobám i proti polehnutí. Zajistěte si excelentně vyhlížející porosty a vysoké výnosy vynikající kvality.*

Ing. Václava Spáčilová, Ph.D.,

Syngenta Czech

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *