Pro lepší a precizní zemědělství

PlantAktiv, Polcalc III generation, Tron-pH a Ferti MK S 800 SC jsou produkty, které prezentovala firma BioAktiv CZ s. r. o. v segmentu rostlinná výroba. Tato společnost vznikla v roce 2011 a má výhradní zastoupení produktů BioAktiv a Polcalc v České Republice.

Stěžejním produktem firmy BioAktiv CZ s. r. o. je podpůrný rostlinný přípravek PlantAktiv, který aktivuje a pomáhá k množení aerobních bakterií potřebných k procesu mineralizace. Jak informovala Ing. Jana Malenová, odborná poradkyně firmy BioAktiv pro jižní Čechy a Vysočinu, přípravek PlantAktiv byl za posledních sedm let aplikován na 600 tisíc hektarů. Zatímco zmiňovaný produkt je mezi pěstiteli známý a rozšířený, novinkou v nabídce firmy je granulovaný vápenec Polcalc III generation, hnojivo vhodné pro použití na všechny druhy půd s kyselou reakcí. Je tvořen vysoce reaktivním, zároveň však podle údajů firmy bezpečným uhličitanem vápenatým (CaCO3 > 98 %). Podle Ing. Malenové je hlavní výhodou hnojiva vysoká koncentrace CaCO3, rychlost reakce v půdě ještě daný rok po použití a jednoduchost aplikace standardními rozmetadly minerálních hnojiv.

Dalším zajímavým produktem je Tron-pH pro úpravu pH vody v postřikové jíše. Mezi produkty firmy BioAktiv patří také minerální hnojivo Ferti MK S 800 SC (800 g S/l) pro doplnění síry zemědělským plodinám při aplikaci přes list. Kompletní portfolio pro rostlinnou produkci uzavírá balíček BioAktiv pro jarní ječmeny, který obsahuje PlantAktiv, listové hnojivo Florone a pomocný rostlinný přípravek Aminocat 30.

Další informace naleznete v týdeníku Zemědělec (22/2018, str. 29).*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *