Prezentovali nová hnojiva

Sortiment hnojiv, ale také simulaci aplikace hnojivy ve virtuální realitě ukázala ve svojí expozici YARA Agri Czech Republic, s. r. o. Její zástupce Ing. Jan Motloch konstatoval, že do soutěže Grand Prix Techagro přihlásili hnojivo YaraVera Ureas.

Jedná se o močovinu smíchanou se sírou přímo při výrobě, takže živiny jsou při aplikaci dodávány v rámci každé granule stejně. „Standardně se močovina většinou něčím obaluje,“ vysvětlil rozdíl Ing. Motloch. Dodal, že výhodou hnojiva YaraVera Ureas je nižší únik amoniaku do prostředí v porovnání s klasickou močovinou, v průměru asi o 36 %. „Vyplývá to ze zkoušek v našem výzkumném ústavu v německém Hanninghofu,“ konstatoval s tím, že díky mechanickým vlastnostem granulí, které jsou mnohem pevnější než u klasické močoviny, je lze rozmetat až na vzdálenost 36 metrů. Hnojivo je určeno především k podzimnímu hnojení řepky a jarnímu hnojení kukuřice. Obsahuje 38 % N a 7 % S a velikost granulí se pohybuje v rozmezí 3–3,2 mm.
Další novinkou je NP hnojivo YaraMila Mais, které je určeno především pro organicky hnojené porosty kukuřice. „Je součástí našeho komplexního plánu pro kukuřici hnojenou organickými hnojivy nebo digestátem, který jsme nazvali Yara promais,“ uvedl Ing. Motloch. Hnojivo je určeno především k aplikaci pod patu, obsah celkového dusíku je 19 % a celkového fosforu (jako P2O5) je 17,4 %. Dále obsahuje síru, hořčík, bór a zinek.
Ing. Motloch připomněl zajímavou aplikaci pro mobilní zařízení s názvem proteinpass. Jedná se o komplexní program výživy pro pšenici a ječmen s ohledem na cílovou kvalitu a výnos.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *