Představili výnosné odrůdy

Sortiment kukuřice, slunečnice a čiroku představila v Kralovicích společnost Agrofinal, spol. s r. o. Zdůraznila především trojici hybridů kukuřice ES Joker, ES Faraday a ES Bond. Zahrnuje je pod marketingovou značku Liga výnosných.

Podle katalogu společnosti je letos registrovaný ES Joker (S 250 / Z 240), raný silážní hybrid s vysokými výnosy a vynikající stravitelností silážní hmoty. Má také vysoký obsah škrobu. Hybrid je vhodný pro výrobu bioplynu díky vysoké výtěžnosti na hektar. Na siláž je určen do obilnářské a řepařské výrobní oblasti. Společnost dále uvádí, že je plastický, odolný vůči suchu, s rychlým počátečním vývojem a dobrým zdravotním stavem.

ES Faraday (S 310 / Z 32o) je univerzální novinka pro pěstování na zrno, siláž a bioplyn. Podle podkladů společnosti Agrofinal pochází z nových směrů šlechtění firmy Euralis. Poskytuje maximální výnosy zrna s nízkou sklizňovou vlhkostí. Šlechtění bylo zaměřeno na optimální vývoj kořenového systému rostlin pro vyšší toleranci k suchu a jejich lepší stabilitu. Hybrid je vhodný pro pěstování v kukuřičné výrobní oblasti. Rostliny mají rychlý jarní start a velmi dobrý zdravotní stav s vysokou odolností k fuzariim a sněti.

U hybridu ES Bond (S 260 / Z 250) pak Agrofinal uvádí, že je univerzální a určený pro siláž, bioplyn či bioetanol a poskytuje špičkové výnosy kvalitní siláže. Výnos je stálý i v proměnlivých ročnících. Doporučená intenzita je střední až vysoká. Má dobrou odolnost vůči suchu a velmi dobrou vůči chladu a těžkým půdám.

S hospodařením Kralovické zemědělské, a. s., na jejichž polích akce proběhla, seznámil návštěvníky předseda představenstva Ing. Jaroslav Bulín. O chorobách kukuřice a slunečnice hovořil Ing. Karel Říha, který si nicméně „postěžoval“, že díky kvalitní práci agronoma téměř nemá co ukazovat.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *