Představili nové odrůdy slunečnice a kukuřice

Zavedený sortiment i nové odrůdy kukuřice a slunečnice představila minulý týden firma AGROFINAL spol. s r. o., na pozemcích Kralovické zemědělské, a. s. Mezi nové odrůdy kukuřice patří ES Joker (FAO 240), ES Bigben (FAO 250), ES Watson (FAO 260) a ES Skywalker (DAO 270). V sortimentu slunečnic patří mezi nejnovější materiály ES Janis CLP a ES Savana, upozornil obchodní ředitel společnosti Milan Spurný. Kromě nich si návštěvníci mohli prohlédnout také čtveřici hybridů kukuřice, které se teprve připravují.

Podle údajů společnosti Agrofinal patří mezi přednosti hybridu ES Bigben vysoký výnos siláže s vynikající stravitelností, vysoká plasticita a adaptabilita a výborná výtěžnost při výrobě bioplynu. U hybridu ES Watson je to kromě vysokého výnosu siláže i bioplynu plasticita a odolnost vůči chladu a široké sklizňové okno. Také ES Skywalker poskytuje vysoký výnos hmoty na siláž a široké sklizňové okno. ES Joker, vhodný pro siláž i využití v bioplynové stanici, je také výnosný, s nadprůměrným výnosem energie.
Slunečnice ES Janis CLP je raný hybrid, rostliny jsou nižší, je vhodný do intenzivních podmínek i sušších oblastí. Lze ho využít do produkčního systému Clearfield Plus. ES Savana je raný hybrid, který poskytuje vysoké výnosy i v suchých oblastech pěstování a disponuje velmi dobrým zdravotním stavem.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *