Od příštího roku s novým názvem

V rámci tradičního setkání s Agrovitou v Kurdějově na jižní Moravě se přítomní dozvěděli, co společnost od příštího roku chystá. Kromě novinek v oblasti ochrany zemědělských plodin se pěstitelé mohu těšit na nové jméno, logo i sjednocený vzhled přípravků. Záměr firmy má vystihnout motto: „Tam, kde je zemědělství komplikované, volíme jednoduchost.“ Od 1. 1. 2015 bude společnost vystupovat pod názvem ADAMA.

Vede v off-patentových řešeních

„Meziroční nárůst trhu s přípravky na ochranu rostlin dosáhl čtyř procent a růst firmy Adama letos činil až dvanáct procent. ChemChina vlastní 60 % společnosti Adama, zbytek si drží izraelský investor IDB. V současné době zaměstnává společnost více než 4,5 tisíce zaměstnanců. Do konce roku a v průběhu příštího roku nastoupí jenom v Číně dalších pět tisíc zaměstnanců, devadesát procent z nich bude mít na starosti obchod. Zastoupení firmy můžeme nalézt ve více než 50 zemích,“ prozradil ředitel Agrovity. Společnost Adama využívá více než 120 účinných látek a má vedoucí postavení ve výrobě a distribuci off-patent přípravků na ochranu rostlin. Roční obrat činí 3,08 mld. dolarů. Z hlediska nejdůležitějších produktů je firma na čele žebříčku a v rámci všech světových agrochemických firem zabírá šesté místo,“ vysvětlil dále. „V Číně se podařilo v letošním roce obsadit trh, který dosahuje téměř jedné miliardy dolarů. Obchod v Číně se podílí na celosvětovém trhu firmy Adama čtrnácti procenty. Se třiceti procenty je však nejdůležitější oblastí pro společnost Evropa,“ konstatoval Ing. Kratochvíl.

Nový vzhled přípravků

 Ing. Jiří Vašek ze společnosti Agrovita představil přítomným nový design přípravků, se kterým se budou od příštího roku setkávat. Ukázal čtyři základní barvy, kterými jsou fialová pro insekticidy, modrá pro fungicidy, zelená pro herbicidy a oranžová pro ostatní přípravky (regulátory růstu, adjuvanty). Změní se i formát tradičního katalogu. Hlavní myšlenkou je podle Ing. Vaška dobře rozpoznatelné logo pro celý svět a lepší navigace pro konečné uživatele. K dispozici budou tři vizuální typy balení (Advance, Essential, Soft branded = generika).

Následně představil Ing. Vašek přípravky, které budou od roku 2015 nově na trhu. Jde o nově vyvinutý dvousložkový herbicid s prodlouženým působením Goltix Titan, který má zlepšený účinek na svízel, tetluchu kozí, lebedu rozkladitou, rdesno červivec, lilek černý a kokošku pastuší tobolku. Proti hlízence v řepce byl vyvinut fungicid Custodia. V jeho složení nalezneme dvě účinné látky azoxystrobin (120 g/l) a tebuconazole (200 g/l). Jak Ing. Vašek zmínil, tento fungicid prokazatelně zvyšuje výnos a harmonizuje dobu sklizně. Další z novinek Kalif s účinnou látkou clomazone (360 g/l) nabízí Agrovita ve formulaci suspenzní kapsule SC. Pro první aplikace proti strupovitosti prováděné za nízkých teplot (již od 3 °C) a vlhkého jarního počasí byl vyvinut fungicid Vedette s účinnou látkou cyprodinyl v dávce 300 g/l. Nový dvousložkový fungicid Momentum s dlouhodobým systémovým i kontaktním působením proti peronospoře má i výraznou vedlejší účinnost na padlí, botrytidu a bílou hnilobu.*

 Více informací naleznete v některém z příštích čísel týdeníku Zemědělec a časopisu ÚRODA.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *