Ochrana rostlin bez hranic

Česká společnost rostlinolékařská (ČSR) společně s Rakouskou společností pro integrovanou ochranu rostlin společně uspořádaly Odborný pracovní seminář nevládních organizací v oblasti rostlinolékařské péče s mottem „Ochrana rostlin bez hranic“.

Cílem dvoudenního setkání bylo vzájemné poznání struktury, zaměření a cílů nevládních organizací sdružujících zájemce o rostlinolékařství a nalezení společného pohledu na využívání integrované ochrany rostlin a na další vzájemnou součinnost při posilování rostlinolékařské péče na mezinárodní úrovni. Kromě českých rostlinolékařských špiček se konference nedaleko pražského Karlova mostu zúčastnila desítka zahraničních odborníků z Rakouska, Maďarska, Slovenska, Slovinska, Finska a Srbska.
Jak řekl prof. Gábor Tarcali, Ph.D., předseda Maďarské rostlinolékařské komory, chtějí v Maďarsku vytvořit národní předpovídající systém ochrany rostlin jako jeden z důležitých nástrojů integrovaného pěstování rostlin. Díky němu by pěstitelé mohli snížit množství chemických přípravků. Podle něj by rostlinolékaři měli mít nejvyšší možnou kvalifikaci, kterou zastřešuje komora.

Více se dozvíte na stránkách Zemědělce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *