O precizním zemědělství pro učitele

Školení učitelů odborných předmětů zemědělských středních škol proběhlo minulý týden na České zemědělské univerzitě v Praze. Hovořilo se především o principech precizního zemědělství v pěstebních technologiích.

Informoval o tom doc. Ing. Václav Brant, Ph.D., který byl jedním z přednášejících. Přednášky se týkaly změn v pěstebních technologiích ve vztahu k principům precizního zemědělství, využití automatizace a robotizace v oboru, nebo „řeči“ rostlin v precizním zemědělství. Mezi další témata patřila telemetrie a parametry půdního bloku, zpracování a analýza dat pro precizní zemědělství nebo možnosti využití dálkového průzkumu Země.
V rámci praktického programu se účastníci školení mohli seznámit s přístrojovým vybavením pro monitoring půdy a rostlin a možnostmi, jak ho využít pro výuku. Zahrnovalo to zařízení pro kontaktní a bezkontaktní metody hodnocení půdních vlastností, monitoring atmosféry, projevů rostlin a autonomní pozemní a letecké prostředky. Dále se účastníci mohli seznámit s pěstováním rostlin v řízených podmínkách a možnostmi, jak postupy uplatnit ve výuce. Na závěr pro ně byla připravena exkurze do výzkumného a výukového pivovaru České zemědělské univerzity a do společnosti AGRA Řisuty, s. r. o.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *