Novinky pro česká a moravská pole

Na konferenci společnosti SAATEN-UNION a RAPOOL konané v Brně v hotelu Holiday Inn se představili novinky pro česká a moravská pole. Ing. Marian Špunar, jednatel SAATEN-UNION CZ s. r. o. a Rapool CZ s. r. o., shrnul aktuální pozice SAATEN-UNION a RAPOOL na českém a evropském trhu.

Na konferenci mimo jiné zaznělo, že Rapool rozšiřuje svoji nabídku robustních hybridů o nový hybrid Atora, který je ve třetím roce registračních zkoušek. „Jde o hybridní odrůdu s kompaktním šešulovým patrem s polopozdním zraním, vynikající zimovzdorností. Odrůda vyniká zdravotním stavem a odolností proti poléhání. Obsahem oleje překračujícím 50,5 % (v sušině semen) posouvá hranici výnosu oleje z hektaru přes 3 t,“ uvedl Bc. Pavel Stárek z Rapool CZ s. r. o. Výškou rostlin se ATORA řadí k vzrůstnějším hybridům (169 cm). Tento hybrid pochází z nové generace šlechtění, které přináší vynikající odolnosti vůči všem významným chorobám řepky.

 Představila se i novinka mezi pšenicemi. Rivero je polopozdní odrůda, specialista na velmi pozdní setí. Podle Ing. Luďka Novotného ze SAATEN-UNION CZ s. r. o. jde o ozimou pšenici s kvalitou A/B, která vyniká zdravotním stavem. „Má střední vzrůst, odolnost proti poléhání 7,1, je mrazuvzdorná a toleruje sucho,“ dodal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *