Novinky pod modrobílou vlajkou

Klíčovou novinkou společnosti Sumi Agro Czech s. r. o., kterou zástupci této firmy představili na zemědělské výstavě Naše pole, je fungicid do ozimé řepky Intuity, jehož účinnou látkou je zcela nový strobilurin mandestobin (250 g/l). V segmentu fungicidů nalezneme také nový produkt do brambor Lieto (cymoxanil 330 g/kg, zoxamide 330 g/kg) určený proti plísni bramboru. Oblast herbicidů obohatil přípravek Kinvara (fluroxypyr 50 g/l, clopyralid 28 g/l, MCPA 233 g/l), zajímavostí je biologický stimulátor Kaishi.

Intuity je fungicid registrovaný do ozimé řepky proti hlízence obecné v dávce 0,8 l/ha. Vhodný je podle regionálního zástupce firmy Sumi Agro Czech Ing. Jana Hesouna i do tank-mixů, z nabídky společnosti například s širokospektrálním herbicidem Topsin M 500 SC (thiophanate-methyl 500 g/l). V tomto případě se sníží dávka nového fungicidu na 0,6 l/ha a přidá se 1 l/ha Topsinu, který podpoří účinnost strobilurinu a prodlouží kurativní působení, vysvětlil řečník. Zástupci firmy Sumi Agro Czech nastínili i změnu ve fungicidní nabídce pro příští rok. Tato změna se bude týkat přípravku Impulse Super (spiroxamine 250 g/l, tebuconazole 167 g/l, triadimenol 43 g/l), jenž nahradí nový dvousložkový fungicid. Důvodem je ukončení používání účinné látky triadimenol.

Tři účinné látky již charakterizují novinku v nabídce herbicidů, kterou je Kinvara. Tento selektivní přípravek je registrován pro použití do obilnin (pšenice, ječmen, žito, oves a tritikale) a na louky proti jednoletým i vytrvalým dvouděložným plevelům. „Velkou výhodou Kinvary je, že se může v porostech používat od fáze BBCH 24, což je čtvrtý vyvinutý list, až do BBCH 39, tedy do konce sloupkování,“ zdůraznil Ing. Hesoun s tím, že s tímto produktem lze poměrně spolehlivě řešit i přerostlé dvouděložné plevele.

Firma Sumi Agro Czech rozšiřuje působnost také na trhu pomocných rostlinných přípravků. Jedním z těchto produktů je biologický stimulátor Kaishi, postaven na bázi aminokyselin (obsahuje volné L-aminokyseliny). „V posledních dvou sezónách se ukazuje, že funguje velmi dobře, zejména při stresu z nedostatku vody,“ uvedl Ing. Vladimír Sys, regionální zástupce této firmy. Přípravek slouží k překonání následků stresových a nepříznivých období, stimuluje také vývoj rostlin. Registrován je do širokého spektra plodin, kde jej lze aplikovat během vegetační sezóny podle aktuální potřeby. Výhodou je bezproblémový tank-mix s pesticidy na ochranu rostlin.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *