Nová řešení odpovídají na aktuální výzvy

„Dobře si uvědomujeme výzvy, kterým musíte vy, jako zemědělci, každou sezónu čelit. Jsou to výkyvy počasí, ceny komodit a další. Čelíme ale také společným výzvám, zejména klesající dostupnosti přípravků v rámci restrikcí účinných látek,“ uvedl ředitel komerční jednotky Centrální Evropa společnosti Syngenta Marek Łuczak. Ač může tento stav eventuálně mimo jiné vést k nárůstu rezistence, k obavám podle něj důvod není. Konference společnosti Syngenta představily řešení nabízející nejen nové produkty, ale také technologické balíčky i nové formulace.

Společnost Syngenta Czech, s. r. o., uspořádala tradiční konference v Praze a Brně, v letošním roce s mottem Půjde to jen s Vámi. Toto motto značí význam zemědělců, bez kterých nelze zajistit udržitelné zemědělství. Mezi novinky, jež odborné akce představily, patří regulátor růstu Moddus Flexi s novou formulací účinné látky trinexapac, fungicid do obilnin Unix 75 WG s účinnou látkou cyprodinil, specialistou na stéblolam, technologický balíček Moddus Archer Plexeo Pack nahrazující osvědčený Moddus Archer Turbo, který v roce 2019 opustil portfolio. Dále insekticid Force Evo, novinku v boji proti půdním škůdcům kukuřice a brambor, a produkt ze zcela nového segmentu, biofungicid Taegro.

Konference otevřely i téma rezistence plevelů. Host odborné akce  prof. Ing. Josef Soukup, CSc., z České zemědělské univerzity v Praze zdůraznil potřebu modifikace rizika vzniku rezistence, a to mimo jiné i aplikací přípravků s více mechanismy účinku. Patří mezi ně například také loňská novinka společnosti Syngenta, herbicid do obilnin Avoxa (pinoxaden 33,3 g/l, pyroxsulam 8,33 g/l).

Více informací přinese týdeník Zemědělec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *