Ministerstvo podpoří zpracování bavlny i mléka

Ministerstvo zemědělství USA poskytne finanční podporu domácím zpracovatelům bavlny a mléka s cílem podpořit producenty zasažené pandemií covidu-19 a také zamezit plýtvání.

Ministerstvo zemědělství USA poskytne přibližně 80 milionů dolarů na dodatečné platby domácím zpracovatelům bavlny s cílem podpořit textilní závody zasažené pandemií. V rámci tohoto jednorázového programu finanční pomoci (Pandemic Assistance for Cotton Users) ministerstvo zaplatí 0,06 USD za libru bavlny, a to na základě tříletého měsíčního průměru v letech 2017 až 2019. V roce 2020 finance pokryjí deset měsíců. Program i platební vzorec byly stanoveny zákonem o konsolidovaných rozpočtových prostředcích z roku 2021.

Při stanovení platby se použijí dřívější informace o spotřebních výdajích, které domácí zpracovatelé bavlny dříve ministerstvu poskytli jako účastníci Ekonomické podpory pro textilní továrny (EAATM). Ministerstvo by mohlo začít administrovat podporu koncem dubna 2021.

Ministerstvo rovněž hodlá realizovat Program darování mléka (DDP), opět na základě zákona o konsolidovaných rozpočtových prostředcích z roku 2021. Program usnadní včasné darování mléčných výrobků neziskovým organizacím distribuujícím potraviny osobám v nouzi s cílem minimalizovat plýtvání potravinami. Již bylo zveřejněny podmínky podpory, aby povzbudily mlékárenský průmysl ke zpracování a darování přebytečných dodávek mléka v průběhu jara, kdy je sezóna produkce přebytečného mléka. Pomocí finančních programů se Ministerstvo zemědělství USA snaží transformovat americký potravinový systém směrem k místní a regionální produkci potravin, spravedlivějšímu trhu, zajištění přístupu k bezpečným, zdravým a výživným potravinám pro všechny, budování nových trhů a příjmů pro zemědělce a producenty praktikující ekologičtější potravinářské a lesnické postupy.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *