Kanada schválila pěstování geneticky modifikované sóji odolné vůči suchu

Argentinská zemědělská biotechnologická společnost Bioceres Crop Solutions dne 1. června 2021 oznámila, že úspěšně dokončila regulační proces a získala schválení od kanadské zdravotnické agentury Health Canada a Kanadské agentury pro kontrolu potravin pro geneticky modifikovanou (GM) odrůdu sóji HB4, která je tolerantní vůči suchu a herbicidům. Informuje o tom spolek pro podporu a rozvoj biotechnologií – BIOTRIN, z. s.

V Kanadě je každoročně obhospodařováno přibližně 2,5 milionu hektarů zemědělské půdy, na níž se pěstuje sója. Výnosy jsou často nižší, než je očekáváno. Jsou proto hledány cesty, jak výnosy zvýšit, a pěstování GM sóji HB4 je jednou z velmi slibných možností, uvádí zpráva Biotrinu.

Jak dodává, tato GM odrůda je v současné době schválena pro pěstování v USA, Brazílii, Argentině a Paraguayi. Po jejím rozšíření do Kanady by celková plocha pro její pěstování dosahovala až 10 milionů hektarů na území Severní Ameriky a celosvětově přibližně 85 % výměry určené pro pěstování sóji.*

 

Zdroj: https://www.isaaa.org/kc/cropbiotechupdate/article/default.asp?ID=18816

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *