Jednají o spolupráci

Představitelé Národního zemědělského muzea (NMZ) a České akademie zemědělských věd dnes podepsali Memorandum o spolupráci a partnerství.

Informovala o tom Česká akademie zemědělských věd v tiskové zprávě.  Jak dodává,  vzájemná spolupráce a partnerství smluvních stran budou přispívat ke zvyšování povědomí o agrárním výzkumu a jeho výsledcích, a to v kontextu historického vývoje a udržitelnosti lidských zdrojů. Součástí spolupráce se stala i nabídka NZM, jež dalo České akademii zemědělských věd k užívání prostory tzv. Objevovny. Obě strany se také mimo jiné dohodly na každoroční výměně výsledků publikační činnosti (zejména knih, časopisů).

Předseda  České akademie zemědělských věd RNDr. Jan Nedělník, Ph.D., se tento týden setkal také s Ing. Martinem Pýchou, předsedou Zemědělského svazu ČR. Projednávali spolupráci obou organizací, ke které chtějí připravit memorandum. S Jaroslavem Faltýnkem, předsedou Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny a předsedou Poslaneckého klubu hnutí ANO 2011, jednal předseda akademie o tématech zemědělského  výzkumu a jeho financování v ČR a o spolupráci Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny a ČAZV.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *