Investice do výzkumu zajišťuje novinky pro ochranu

Investice do výzkumu umožňují zemědělcům zajistit plodinám ochranu pro vyšší a kvalitnější produkci. Ani letošní tradiční konference společnosti Bayer nebyla ochuzena o prezentaci některých novinek v nabídce pro rok 2021. Větší pozornost byla věnována přípravku Fabulis OD. Jedná se o nový regulátor růstu obilnin. V insekticidním systému D-ACT pak byly představeny dva nové insekticidy – Decis Forte a Yoroi. Tím ovšem výčet novinek v portfoliu společnosti Bayer zdaleka nekončí.

Dne 12. ledna uspořádala společnost Bayer patnáctý ročník konference Bayer ExpertForum. Jak zaznělo v úvodu, tato tradiční akce měla v letošním roce nový formát. S ohledem na nákazovou situaci v ČR a celé Evropě byly jednotlivé přednášky prezentovány online formou na TV Zemědělec.

Díky intenzivnímu výzkumu najdou zemědělci v nabídce společnosti novinky i alternativy řešení ochrany rostlin. Společnost Bayer nabízí českým zemědělcům v letošním roce nový regulátor růstu s označením Fabulis OD určený do porostů obilnin. V nabídce přípravků proti hmyzím škůdcům jsou novými insekticidy Decis Forte a také přípravek Yoroi. Kombinace těchto přípravků je využívána v insekticidním systému D-ACT. Ten poskytuje účinnou ochranu ozimé řepky, ale i dalších významných plodin. Pěstitelům cukrovky je určený Betanal Tandem, který nahrazuje dva předešlé herbicidy s podobným názvem. Pro podzimní ošetření obilnin proti plevelným rostlinám budou mít zemědělci k dispozici přípravek Cadou. V nabídce najdeme také dva pomocné přípravky pro moření, konkrétně Peridiam Quality 316 a Peridiam Active 110. „Čím dál více se začínáme věnovat také oblasti ekologického zemědělství. Pro tento směr rostlinné produkce nabízíme nový insekticidní přípravek Flipper a nový fungicid Sonata,“ doplnil Ing. Drahorád.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *