Dodávají osiva všech důležitých firem

V rámci odborné polní akce Den Zemědělce v Kameni představila společnost RWA Czechia, s. r. o., čtyři hybridy kukuřice. „Naše standardní nabídka hybridů kukuřice byla založena zejména na silážních hybridech,“ upozornil Ing. Robert Lenárt, portfolio manažer osiv společnosti RWA za region Moravy. K takovým hybridům patří i dvojice prezentovaná v Kameni – MAS 16B a Monster. Novinkou jsou hybridy kombinované, a to jak na zrno, tak siláž, konkrétně ES Constance a ES Yakari. Pro pěstitele firma připravila také novou mobilní aplikaci AgroTEMPO s širokým využitím od výběru odrůd, přes pěstování až po jejich sklizeň.

Společnost RWA dodává na český trh osiva všech důležitých osivářských firem, které působí v Evropě. Navíc má i vlastní exkluzivní nabídku. „Každý šlechtitelský program má určitou silnou stránku, výhody, které se snažíme přenést do naší nabídky,“ vysvětlil Ing. Lenárt s tím, že k pěstitelům se dostávají jen ověřené a odzkoušené hybridy, jež mají předpoklad uplatnění v praxi.

U nových hybridů ES Constance (FAO 200) a ES Yakari (FAO 220) zdůraznil kombinované využití na velmi rané zrno i na siláž. Určené jsou podle zástupce firmy RWA na zrno i do méně příznivých a pro pěstování kukuřice okrajových oblastí – v tomto segmentu přinášejí kombinaci dobrého zdravotního stavu a výnosu, který zajistí ekonomiku pěstování i díky nízké sklizňové vlhkosti. Na siláž lze tyto hybridy zařadit mimo jiné i ve sledu po senážním žitě, kde zvládají rizika s tím spojená, v pokročilé vegetační době tady větší riziko sucha, nebo vyšší teploty.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *