Čtvrt století s listovými hnojivy

Firma KLOFÁČ, spol. s r. o., se specializuje na výrobu listových hnojiv již celých dvacet pět let. „Toto výročí bylo impulsem k oprášení tradice prezentovat se na veletrhu Techagro,“ prozradil jednatel Ing. Petr Klofáč.

Firma Klofáč se zabývá výrobou listových hnojiv na bázi vysokého pH, elementární síry, uhlíku a nově na bázi stimulačního vápníku. „Dnes jsme se dostali na pozici, že jsme největším výrobcem hnojiv v České republice z hlediska šíře sortimentu,“ upozornil. V portfoliu donedávna chyběla zejména hnojiva do vinohradů a ovocných sadů. Tento segment se však podařilo obohatit o letošní novinky Calciostim Cu, Calciostim Zn, Calciostim Si + K, a kruh nabídky s listovými hnojivy se pomyslně uzavřel. Firma Klofáč se tak vedle listových hnojiv začala orientovat také na pomocné látky. Představiteli tohoto segmentu jsou Insenol, učený k omezení sklizňových ztrát do řepky olejky a hrachu, a Insenol-S k omezení ztrát při dozrávání a sklizni jarního ječmene a ozimé pšenice.

Při ohlédnutí zpět vzpomněl Ing. Klofáč na nejdůležitější produkty – mezi nimi Lamag Bór a FUMAG NK-Ca. Připomněl i nejvíce žádaná a vyráběná hnojiva současné doby. Jde o produkty na bázi uhlíku– Carbonbor Q, Carbonbor 200 a Cupristim CS. Prvním hnojivem, které v historii firmy splňuje ukazatele pro pěstování v ekologickém zemědělství, je novinka Calciostim Cu, doplnil výčet významných produktů Ing. Klofáč.

V současné době nabízí firma přes 25 typů hnojiv pro polní i speciální plodiny. Vedle tuzemského prodeje se uplatňuje i v zahraničí, především na Slovensku, v Maďarsku, v Polsku a ve Španělsku.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *