Co se dělo na poli blízko Uhříněvsi?

Mnoho zajímavého na červnovém poli mohly sledovat děti, které v rámci akce Příběh potravin – Věda na polích a ve stájích navštívily v pátek nebo v sobotu pražskou Uhříněves. Již osmý ročník akce pro malé i velké návštěvníky uspořádal Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i., ve spolupráci se společností Selgen, a. s, Stupice a Českou zemědělskou univerzitou v Praze. První den byl určen pro žáky základních škol, druhý den potom organizátoři přivítali širokou veřejnost.

Po celou dobu se mohli návštěvníci dozvědět mnoho zajímavých informací o rostlinné i živočišné výrobě zábavnou formou. V pátek navštívilo akci více než 550 dětí ze základních škol. Na políčkách v Netlukách se školáci mohli dozvědět například podrobnosti o kulturních plodinách, ochutnali bylinkové čaje nebo čerstvě upečený chléb.

Druhý den byl připraven pro širokou veřejnost. Malé návštěvníky zaujala mimo jiné tradiční poznávací soutěž. Kromě nich navštívily akci další děti v doprovodu rodičů, prarodičů, přišly i maminky s kočárky, skupiny cykloturistů.

Kromě rostlinné a živočišné výroby se zájemci seznámili i se zemědělskou technikou, na schůdkách do traktorů stály doslova fronty dětí. Součástí dvoudenního programu byla také prezentace projektu Zemědělství žije!

 

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *