Biojarmark plný vůní a chutí

Letošní Biojarmark na Letné navštívilo téměř dva tisíce lidí. Maso, mléčné výrobky, ovoce a zelenina, čaje, čokoláda… v biokvalitě od českých farmářů. Takový byl pražský Biojarmark 2018, který pořádala PRO-BIO LIGA ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem za finanční podpory Ministerstva zemědělství, hlavního města Prahy a kontrolních organizací KEZ o. p. s. a ABCERT AG.

Na dvůr Národního zemědělského muzea zamířilo v sobotu 6. října téměř dva tisíce návštěvníků, aby si tu od prodejců a farmářů z celé republiky nakoupili produkty v biokvalitě. Zájemci o bioprodukty mohli navštívit Biojarmark také v pátek, kdy byly pro děti připraveny dílničky a zábavná soutěžní hra Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš, kterou připravilo Ministerstvo zemědělství. Pro dospělé byly po oba dva dny k dispozici kurzy vaření z biopotravin.

“Letošní Biojarmark se vydařil, panovala neuvěřitelně přátelská a pohodová atmosféra, podpořená krásným počasím i hudbou. Těší nás pozitivní ohlasy od prodejců i samotných návštěvníků. Díky všem, kteří se na přípravě Biojarmarku podíleli a těšíme se zase za rok na viděnou…,” konstatoval za organizátory Jan Valeška z PRO-BIO LIGY.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *