Agrofórum nejen pro pěstitele kukuřice

Cílem každého pěstitele je dosáhnout co nejlepších výsledků. Proto společnost Soufflet Agro, a. s., připravila pro zájemce sérii tradičních polních setkání pod názvem Agrofórum. Ve Všestarech na Královéhradecku představila stálice i novinky mezi hybridy kukuřice Maïsadour a Selekta, k vidění však byly i odrůdy slunečnice nebo jetelotravní směsi. Pěstitelé se také dozvěděli, jakými listovými hnojivy mohou podpořit stresované rostliny, či jak se vypořádat se slimáky na pozemku. Na další Agrofóra se mohou zájemci těšit v Určicich na Prostějovsku, Želeticích na Znojemsku a Ledčici na Mělnicku.

Ing. Martina Poláková spolu s Ing. Petrem Fuksíkem provázeli návštěvníky polním dnem a seznámili je s nabízenými hybridy kukuřice Maïsadour a Selekta.

Novinkou je hybrid Mas 21. M (FAO Z 260/S 250) vhodný do intenzivních podmínek, kde poskytuje vysoký výnos zrna. Udržuje si zdravé palice a zrno tvrdého typu až mezitypu je vhodné pro mlynárenské využití.

Mas 29. T (FAO Z 290) byl zaregistrovaný v loňském roce. Jde o menší hybrid odolný proti poléhání a chorobám, který poskytuje vysoký výnos i v přísuškových oblastech. Typ zrna je koňský zub, předností je i rychlé uvolňování vody ze zrna.

Nový hybrid Mas 16. V (FAO 220) je vhodný do vyšších poloh a může se vysévat později, po sklizni obilné senáže. Ve Všestarech byl v době konání polního dne již fyziologicky zralý.

V loňském roce byl v tuzemsku zaregistrovaný hybrid kukuřice Mas 28. A (FAO 290), který byl podle slov Ing. Polákové druhým nejvýnosnějším hybridem ve zkouškách ÚKZÚZ. Může poskytnout až 70 tun zelené hmoty z hektaru, uplatní se pro bioplynové stanice. Jeho předností je i plasticita a velká palice s více než 18 řadami zrn.

Mas 37. H (FAO 320/330) lze využít na siláž i na zrno.*

 

Více se dozvíte na stránkách Zemědělce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *